Malostranské náměstí –  co je pravdy na tom, že tam budou podzemní garáže

Chystaná rekonstrukce Malostranského náměstí je nutná a shoduje se na tom magistrát, městská část Praha 1 a především i veřejnost. Vinou nekomunikace se ale celý projekt dostal do stavu, kdy v podstatě byly dvě možnosti – dál se tvářit, že se nic neděje a přípravy rekonstrukce by se na dobro zastavily, nebo udělat drobný zásah do projektové dokumentace, dohodnout se a Malostranské náměstí zrekonstruovat. Rozhodla jsem se pro druhou...

více

Malostranské náměstí – proč byla nutná úprava projektové dokumentace a co je pravdy na tom, že tam budou podzemní garáže

Chystaná rekonstrukce Malostranského náměstí je nutná a shoduje se na tom magistrát, městská část Praha 1 a především i veřejnost. Vinou nekomunikace se ale celý projekt dostal do stavu, kdy v podstatě byly dvě možnosti – dál se tvářit, že se nic neděje a přípravy rekonstrukce by se na dobro zastavily, nebo udělat drobný zásah do projektové dokumentace, dohodnout se a Malostranské náměstí zrekonstruovat. Rozhodla jsem se pro druhou.

Otevřený dopis pražským taxikářům, kteří vyhrožují další blokádou města

Vážení řidiči, vyzývám vás, abyste upustili od plánovaného protestu. Zhruba před měsícem, konkrétně 2. října, někteří z vás blokovali pražské letiště a já pořád mám z celé akce pocit, že neprospěla vůbec nikomu.

Airbnb zakazovat nechci, ale je potřeba nastavit pravidla

Já osobně nemám s Airbnb problém, ale musíme se na to podívat ze širší perspektivy. V Praze jsem právě teď byla v několika domech, kde jsou skoro všechny byty pronajaté přes Airbnb a je to seriózní byznys. Totéž se dělo v Berlíně nebo New Yorku, což způsobilo, že v těchto městech je teď regulace taková, že v podstatě znamená zákaz té služby. Já tak daleko ale pochopitelně zacházet nechci.

Kdo jsem?

Primátorka Prahy. Máma tří dětí. Univerzální voják. 
Před zvolením pražskou primátorkou jsem šest let vedla českou pobočku Transparency International. Pracovala jsem na nejrůznějších manažerských pozicích jak pro stát, tak pro soukromé firmy. Velkou část svého života jsem věnovala transparentnosti veřejné správy a rozkývání politické korupce, klientelismu, neprůhlednosti a nepořádku. Není to vůbec jednoduché, právě to mě ale v životě nejvíc motivuje. Teď se proto o totéž snažím i na pražském magistrátu.

více o mně