O co opravdu jde v konceptu Smart Cities, je třeba to uvést na pravou míru.

Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. To platí i pro článek Sabiny Slonkové na serveru Neovlivni.cz nazvaný Smart Cities v režii ANO: Čím dražší, tím lepší. Její text je až tak absurdní, že neřeší to, jestli představitelé hnutí ANO udělali něco špatného. Ona vlastně kritizuje to, že jsme v pozici, kdy bychom něco špatného udělat mohli. Chápete to? To už je úplný dada...

více

Otevřený dopis pražským taxikářům, kteří vyhrožují další blokádou města

Vážení řidiči, vyzývám vás, abyste upustili od plánovaného protestu. Zhruba před měsícem, konkrétně 2. října, někteří z vás blokovali pražské letiště a já pořád mám z celé akce pocit, že neprospěla vůbec nikomu.

Airbnb zakazovat nechci, ale je potřeba nastavit pravidla - Kopie

Já osobně nemám s Airbnb problém, ale musíme se na to podívat ze širší perspektivy. V Praze jsem právě teď byla v několika domech, kde jsou skoro všechny byty pronajaté přes Airbnb a je to seriózní byznys. Totéž se dělo v Berlíně nebo New Yorku, což způsobilo, že v těchto městech je teď regulace taková, že v podstatě znamená zákaz té služby. Já tak daleko ale pochopitelně zacházet nechci.

O co opravdu jde v konceptu Smart Cities i v pražské městské firmě OICT

Transparentnost vždy byla mým hlavním politickým krédem, ostatně dlouho jsem vedla Transparency International. Už ve volební kampani jsem se proto rozhodla připravit balíček transparentních opatření, která chci v Praze realizovat. To hlavní...

Kdo jsem?

Primátorka Prahy. Máma tří dětí. Univerzální voják. 
Před zvolením pražskou primátorkou jsem šest let vedla českou pobočku Transparency International. Pracovala jsem na nejrůznějších manažerských pozicích jak pro stát, tak pro soukromé firmy. Velkou část svého života jsem věnovala transparentnosti veřejné správy a rozkývání politické korupce, klientelismu, neprůhlednosti a nepořádku. Není to vůbec jednoduché, právě to mě ale v životě nejvíc motivuje. Teď se proto o totéž snažím i na pražském magistrátu.

více o mně